2 найсучасніший університет у світі

2 найсучасніший університет у світі

про університет

Сучасний університет, як правило, вважається формальним закладом, який бере свій початок у середньовічній християнській традиції. Європейська вища освіта відбувалася протягом сотень років у кафедральних школах або монастирських школах (scholae monasticae), у яких викладали ченці та черниці; докази цих безпосередніх попередників пізнішого університету в багатьох місцях датуються 6 століттям.

У Європі юнаки вступали до університету, коли закінчили вивчення тривіуму — підготовчих мистецтв граматики, риторики та діалектики або логіки — і квадривіуму: арифметики, геометрії, музики й астрономії.

Найдавніші університети були створені під егідою Латинської Церкви за папською буллою як studia generalia і, можливо, з кафедральних шкіл. Можливо, однак, що розвиток кафедральних шкіл в університети був досить рідкісним, винятком був Паризький університет. Пізніше їх також засновували королі (Неаполітанський університет Федеріко II, Карлів університет у Празі, Ягеллонський університет у Кракові) або муніципальні адміністрації (Кельнський університет, Ерфуртський університет). У період раннього середньовіччя більшість нових університетів засновувалися на основі вже існуючих шкіл, як правило, коли ці школи вважалися головним місцем вищої освіти. Багато істориків стверджують, що університети та кафедральні школи були продовженням інтересу до навчання, який сприяв проживання релігійної громади. Папа Григорій VII був критично важливим у просуванні та регулюванні концепції сучасного університету, оскільки його папський указ 1079 року наказав регламентувати створення кафедральних шкіл, які перетворилися на перші європейські університети.

саме тому це найсучасніший університет у світі

Китайський університет Гонконгу (CUHK)

Китайський університет Гонконгу (CUHK) є державним дослідницьким університетом у Ма Лю Шуй, Гонконг, офіційно заснований у 1963 році відповідно до статуту, виданого Законодавчою радою Гонконгу. Це другий найстаріший університет на території, який був заснований як федерація трьох існуючих коледжів – коледжу Чун Чі, коледжу Нової Азії та коледжу Об’єднаних – найстаріший з яких був заснований у 1949 році.

CUHK складається з дев’яти складових коледжів і восьми академічних факультетів і залишається єдиним колегіальним університетом на території. Університет працює як англійською, так і китайською мовами, хоча заняття в більшості коледжів викладаються англійською мовою. Чотири лауреати Нобелівської премії пов’язані з університетом, і це єдиний вищий навчальний заклад у Гонконзі, де одержувачі Нобелівської премії, премії Тюрінга, медалі Філдса та премії Веблена працюють як викладачі в резиденції. Університет був утворений у 1963 році як федерація трьох існуючих коледжів. Перший з них, New Asia College, був заснований у 1949 році антикомуністичними конфуціанськими вченими з материкового Китаю під час тамтешньої революції. Серед засновників були Чань Му, Тан Цзюньї та Чан Пі-кай.

Навчальна програма зосереджена на китайській спадщині та соціальних проблемах. Перші роки цієї школи були бурхливими, кампус кілька разів переїжджав між орендованими приміщеннями навколо Коулуна. Тамтешніх науковців часто самовисилали з материка, і вони мали фінансові труднощі: студенти іноді спали на дахах, а викладачі відмовлялися від зарплати, щоб утримувати коледж.

Королівський коледж Лондона

King’s має п’ять кампусів: його історичний кампус Strand Campus у центрі Лондона, три інших кампуси на стороні Темзи (Guy’s, St Thomas’ і Waterloo) поблизу та один на Denmark Hill у південному Лондоні. Вона також має представництва в Шрівенхемі для отримання професійної військової освіти та в Ньюкі, штат Корнуолл, де розташований її центр інформаційного обслуговування. У 2020/21 році загальний дохід King’s склав 1 мільярд фунтів стерлінгів, з яких 188,0 мільйона фунтів стерлінгів припадає на дослідницькі гранти та контракти. Він має четвертий за величиною благодійний фонд серед будь-яких університетів Сполученого Королівства та найбільший серед усіх університетів Лондона. Це 12-й за величиною університет Сполученого Королівства за загальною кількістю студентів. Його академічна діяльність організована на дев’яти факультетах, які поділяються на численні відділи, центри та дослідницькі відділи.